Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Skieruj się w to miejsce, aby zlecić drukowanie 3D.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, detali, bardzo wąskich ścianek oraz wygładzonej powierzchni.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne zalety tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość konturów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]