Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie było to niestety najlepsze wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz również mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów alkoholowych, gorących potraw i papierosów. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym stażem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne wskazówki.