Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Na lastrada.pl dowiesz się, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny w Krakowie.

Koniec grudnia to okres, który spędzamy przede wszystkim w rodzinnym gronie, jednakże spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz personel firmy organizuje je sam, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten schemat działania raczej sprawdza. By więc pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe potrawy i słodkie ciasta

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej polskich świątecznych potraw. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga oraz zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też krokiecików z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są razem z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej albo ryby po grecku. Wypada też zatroszczyć się o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy lekki sernik, makowiec lub kutię z rodzynkami.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie powinno się zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy określić termin spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne obliczenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić właściwą ilość porcji. Zalecamy omówić z załogą menu i wspólnie złożyć zamówienie na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest też to, żeby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które używane są w ciastach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]