Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Uszczelnienie okien - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]