Pozycjonowanie – czy warto?

Więcej o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach na http://bit.ly/2ePYBwr.

Pozycjonowanie stron to wielorakie działania mających na celu zwiększenie obecności stron w organicznych wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zajmie strona w SERPach, tym więcej odwiedzin na witrynie, co w efekcie daje możliwość zwiększenia konwersji firmy. Dodatkowym atutem tego działania jest poprawa rozpoznawalności marki, produktu albo usługi.

Google analizuje wszystkie strony www w oparciu o plus minus 200 różnorodnych wskaźników. Wynik tej ewaluacji przesądza o tym, na której pozycji strona ewentualnie jej podstrona pojawi się internaucie w SERP na konkretne słowo kluczowe. Za istotne czynniki rankingowe profesjonaliści do spraw SEO uznają np. jakość contentu, linkowanie (on-site oraz off-site), jak również PageSpeed.

Wyszukując w przeglądarce Google jakąś frazę, użytkownikowi ukazuje się wykaz stron, których zawartość została uznana za najbardziej pasującą do szukanego hasła. Które adresy pojawią się w wynikach na pierwszych pozycjach? Głównie te, których treść jest dobrze wypełniona właściwymi frazami kluczowymi. a przy tym niepowielona z innych witryn. Na pozycje wpływ ma też właściwie wykonane kodowanie, szybkość ładowania się strony (nie tylko w wersji na desktop, ale i urządzeniach przenośnych), jak również ilość linków odsyłających do naszej witryny.

Czy opłaca się zlecić pozycjonowanie i optymalizację sklepu lub strony www firmie SEO?

Google cyklicznie poprawia algorytm, stąd warto powierzyć pozycjonowanie i optymalizację stron oraz sklepów internetowych ekspertom. Wyśmienitym wyborem jest agencja SEO, która ma długoletnie doświadczenie w tym zakresie. W takich agencjach pracuje szereg ekspertów nie tylko od optymalizacji, ale również marketingu internetowego oraz programowania. Pozostawiając pozycjonowanie podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone czas i środki można przeznaczyć na inne działania, które także podniosą dochód firmy.

Założyłeś biznes? Pozycjonowanie jest teraz nieodzowne!

Pozycjonowanie to przede wszystkim oferta skierowana do administratorów stron www, których zadaniem jest demonstracja i sprzedaż usług bądź produktów firmy. Decydując się własna działalność nieroztropnie jest obecnie nie posiadać strony firmowej albo ją uruchomić, natomiast nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznes to ciągła rywalizacja o dotarcie do kolejnych klientów. Wedle statystyk prawie 97% osób sprawdza online opinie o lokalnych usługach, co klarownie pokazuje do jak dużej grupy odbiorców można w ten sposób dotrzeć. A wyświetlenie się adresu strony albo sklepu w Top10 wyników wyszukiwania w Google niesamowicie zwiększa szansę, iż konsument wybierze naszą ofertę.

Nasz adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]