Prowadzisz prestiżowe konkursy? Zleć wykonanie statuetek okolicznościowych

Prestiż przeróżnych konkursów oraz nagród zależy od kilku czynników. Jednym z najistotniejszych jest m.in. to, jaką otrzymuje uhonorowana nimi osoba. Doskonałym tego mogą być statuetki przyznawane zdobywcom rozmaitych nagród kulturalnych. Wszyscy rozpoznają wygląd Fryderyka czy Złotej Palmy. Jednakowo doceniane są wyróżnienia otrzymywane przez sportowców – np. Puchar Europy czy Puchar Davisa. Powinni o tym pamiętać promotorzy wszystkich plebiscytów kulturalnych oraz sportowych pragnący, żeby te jednocześnie aktywnie się rozwijały i błyskawicznie zbudowały swoją reputację. Tym bardziej, że zamówienie oryginalnych statuetek pamiątkowych jest w dzisiejszych czasach nadzwyczaj łatwe.

Statuetki okolicznościowe – niezwykle ważna element kultury prawie wszystkich społeczeństw

Statuetki jako rodzaj nagrody wręczanej wybitnym osobistościom triumfującym w rozmaitych turniejach zręcznościowych albo konkursach malarskich pojawiły się już kilka wieków przed naszą erą. Dużym uznaniem cieszyły się w rzeczy samej w starożytnej Grecji oraz w powstałym na jej spuściźnie Cesarstwie Rzymskim. W następnych stuleciach ich prestiż nieco spadł, żeby odrodzić się blisko dwa wieki temu. Dzisiaj puchary, ordery i statuetki są niezwykle ważną element kultury niemal wszystkich społeczeństw, a niemało z nich ma rangę internacjonalną – tu jako przykład warto przytoczyć choćby Medale Noblowskie przyznawane dorocznie uznanym literatom, działaczom na rzecz pokoju i badaczom, jak również Oscary za osiągnięcia w obszarze kina.

Gdzie zamówić statuetki pamiątkowe?

Wykonanie przeróżnego typu statuetek okolicznościowych można przeważnie zlecić rzeźbiarzom albo – jeżeli zależy nam głównie na statuetkach z brązu oraz dysponujemy już przygotowanym modelem – u fachowców parających się odlewnictwem. Rodzajów statuetek okolicznościowych jest mnóstwo, aczkolwiek największym popytem cieszą się figurki z brązu. Naturalnie nie dzieje się tak bez przyczyny – ich wykonanie jest nie jest kosztowna, a przy tym prezentują się one znakomicie, co w znacznym stopniu podnosi prestiż różnego typu zawodów sportowych i konkursów.