Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

czyszczenie malware wordpress, usuwanie wirusów wp

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn i sklepów działających z jego użyciem szacuje się obecnie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony malware, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Grafiki na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony rozsyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie parę z możliwych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku potrzebne jest bezzwłoczna reakcja w celu usunięcia źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa z reguły przekracza umiejętności osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerów najlepiej powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładne sprawdzenie baz danych i plików strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują ryzyko ponownej infekcji. Jeśli długookresowe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują też wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie istotne, bowiem naprawa wszelkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, że analogiczna sytuacja nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]