Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Szukasz pięknych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach i planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o pokazach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, motele, hotele i kempingi, jak również zabytki i muzea zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, czar lokalnego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Lista konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Wyjątkowo przydatna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego